Kilka słów o rybach akwariowych

February 17, 2020
https://www.beautyaqua.pl/wp-content/uploads/2020/02/ryby-akwariowe.png

Współcześnie nikogo nie dziwi fakt, iż ktoś ma w domu akwarium przepełnione kolorowymi rybkami. O ile ściany wodne to stosunkowo nowy wynalazek, o tyle początki akwarystyki miały miejsce już 2500 lat p.n.e. Ryby akwariowe to takie ryby, które są umieszczane w specjalnych zbiornikach.

Na początku hodowano w niewielkich akwariach rybki słodkowodne jedynie niewielkich rozmiarów. Wybierano takie gatunki, które charakteryzowały się niepowtarzalnymi kształtami i ciekawymi barwami. Akwarystyka morska została zapoczątkowana przez Rzymian. Początkowo trzymali oni ryby w basenach położonych blisko domostw. Rozwój technologii pozwolił na budowanie dużych akwariów. Dzięki temu, możliwe było obserwowanie znacznie większych ryb – zarówno słodkowodnych, jak i morskich.

Obecne ryby akwariowe pochodzą głównie z subtropikalnych lub tropikalnych zakątków. Zwykle są to takie zbiorniki wodne jak dzikie oczka wodne w Afryce Środkowej lub ogromne jeziora Afryki Wschodniej, dorzecza Amazonki, czy też zalane azjatyckie pola ryżowe. Hodowcy wybierają przede wszystkim te gatunki, które żyją przy brzegach większych zbiorników lub w śródlądowych akwenach niewielkich rozmiarów. Takie gatunki nie potrzebują zwykle dużej przestrzeni, a ponadto są jaskrawo ubarwione. Największą popularnością cieszą się takie gatunki ryb słodkowodnych jak: skalary, zbrojniki, złote rybki, mieczyki, bojowniki, różanki, bystrzyki, kardynałki, brzanki, kiryski czy molinezje.

Pozdrawiamy, Beautyaqua.pl

Dla projektantów

Jesteś projektantem wnętrz, deweloperem, generalnym??

Oferując nasze ściany wodne lub mega akwaria zapewnisz swojemu klientowi poczucie indywidualnego potraktowania jego potrzeb. Za wszystkie polecenia, które doszły do skutku polecający jest odpowiednio rozliczany.

https://www.beautyaqua.pl/wp-content/uploads/2019/11/BA-LOGO-NOWE-mini.jpg

Social media