Ściany wodne w restauracjach

July 14, 2020
https://www.beautyaqua.pl/wp-content/uploads/2020/07/jay-wennington-N_Y88TWmGwA-unsplash.jpg

Każda przestrzeń z zakresu działalności usługowej powinna przyciągać potencjalnych klientów. Wystrój zależy oczywiście od rodzaju prowadzonej działalności i jej indywidualnego charakteru, a jego stworzenie jest szczególnym wyzywaniem w przypadku miejsc takich jak restauracje. Na prężnie rozwijającym się rynku gastronomicznym każdy lokal ma sporą konkurencję, dlatego znalezienie pomysłu na siebie jest wręcz niezbędne, aby utrzymać swoją działalność i cieszyć się powodzeniem wśród klientów.

Jednym ze sposobów na stworzenie unikatowego designu w restauracji może być ściana wodna. W tym artykule podpowiadamy, dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie. Zapraszamy do lektury.

Jaka jest Twoja restauracja?

Odpowiedź na to pytanie będzie dobrą podstawą do podjęcia kolejnych kroków. Musisz dokładnie zastanowić się, jaką klientelę chcesz przyciągnąć do swojej przestrzeni. Masz w tym zakresie duże pole do popisu, a dokładne określenie Twoich oczekiwań jest niezbędne.

Oto kilka przykładów różnych grup klientów:

  • Rodzice z dziećmi – wielu rodziców z dzieckiem z braku opcji decyduje się na wizytę w zwykłych restauracjach i knajpach, tymczasem mają oni specyficzne potrzeby. Targetowanie usług do tej grupy może zapewnić Ci sporą liczbę klientów. Przestrzeń dla rodziców z dziećmi powinna być odpowiednio zaprojektowana dla bezpieczeństwa dzieci, przyda się też kącik do zabawy i odosobnione miejsca z przewijakiem czy miejsca do wygodnego karmienia dla młodych mam.
  • Wielbiciele awangardy i kolorów – brzmi jak niezbyt dookreślona grupa osób, tymczasem mogą być doskonałym targetem. To osoby, które przyciąga jaskrawy, mocno wyróżniający się design z geometrycznymi kształtami. W takim miejscu dobrze sprawdza się głośniejsza muzyka i gwar innych gości z licznych stolików.
  • Osoby o specjalnych potrzebach sensorycznych – niewiele miejsc jest przystosowanych do potrzeb osób na spektrum autyzmu czy z innymi uwarunkowaniami, które wpływają na integrację sensoryczną. Tego typu osoby z pewnością ucieszą się z miejsca, gdzie panuje cisza lub muzyka jest bardzo łagodna i niezbyt głośna. Ważne jest także zastosowanie subtelnego oświetlenia i niezbyt jaskrawych kolorów.
  • Osoby pracujące w trybie zdalnym – często chcą wyrwać się z home office i zamiast pracy w domu wolą kończyć projekty w przestrzeni kawiarni. Możesz postawić na stworzenie dodatkowej przestrzeni typu coworking, czyli miejsca, gdzie wiele osób może pracować w korzystnych warunkach. Przydadzą się liczne kontakty elektryczne i stoliki zbliżone wysokością do standardowego biurka.
  • Klienci restauracji o wysokim standardzie – czyli miejsce, które będzie cieszyć się powodzeniem w przypadku świętowania specjalnych okazji. Warto utrzymać tego typu lokal w wysmakowanym rodzaju designu, z eleganckimi ozdobami i w stonowanej palecie kolorystycznej. Twoi klienci często będą decydować się na wieczorowe stroje, warto więc dopasować przestrzeń do specyficznego klimatu takiej restauracji.
  • Klienci pubu lub knajpy z barem – możesz mieszać różne style i postawić na eklektyzm. W tym miejscu pojawi się wiele osób z różnych grup targetowych, często klienci będą chcieli odpocząć po długim dniu i spędzić kilka godzin przy dobrym trunku, w wesołej atmosferze.

Kiedy już zdecydowałeś się, do jakiej grupy odbiorców kierujesz swoją działalność, czas na wybór elementów designu. Jednym z nich jest właśnie ściana wodna, która będzie odpowiednia do różnych rodzajów przestrzeni.

Ściana wodna w przestrzeni lokalu gastronomicznego

Możesz zdecydować się na różne rodzaje ściany wodnej. Wyróżniamy ściany takie jak:

  • Ściana wodna bąbelkowa – nowoczesne podejście do kwestii designu z wykorzystaniem wody. Jak wskazuje nazwa, w ścianie bąbelkowej emitowane są bąbelki wody, ruch odbywa się z dołu do góry. Aby taka konstrukcja działała bez zarzutu, potrzebne są silne pompy, które będą kierować wodę w kierunku odwrotnym do naturalnego. Taka ściana wodna będzie doskonała do baru, uatrakcyjni rozrywkową przestrzeń. Polecamy ją także do działalności kierowanej do rodziców z dziećmi. Najmłodsi goście z pewnością będą zaciekawieni takim dodatkiem w przestrzeni, zwłaszcza, że ściany bąbelkowe często posiadają funkcję podświetlania różnymi kolorami.
  • Ściana wodna na szkle – eleganckie i subtelne rozwiązanie. Szkło daje stonowany efekt stylistyczny, idealny do przestrzeni wieczorowej restauracji. Może również sprawdzić się w miejscu dla osób ze specjalnymi potrzebami sensorycznymi, ponieważ dzięki swojej delikatności nie będzie nadmiernie stymulować zmysłu wzroku czy słuchu. Warto także wiedzieć, że szum wody wpływa kojąco na nerwy – taka ściana wodna pomoże stworzyć jeszcze bardziej przyjazną przestrzeń.
  • Ściana wodna na stali – mocno widoczny, wyróżniający się efekt. Doskonały do przestrzeni awangardowej, o elementach wystroju z geometrycznymi kształtami. Jeżeli Twoja restauracja wieczorowa czy knajpa są bardziej w stylu industrialowym, taka ściana wodna również będzie idealna. Z uwagi na wytrzymałość proponujemy ją także do zamontowania na świeżym powietrzu, przed wejściem do lokalu.
  • Ściana wodna nitkowa – woda spływa po specjalnych imitacjach strun długich, napiętych strun. Dzięki zrównoważonemu designowi doskonale sprawdzi się w kawiarni z przestrzenią coworkingową i wszędzie tam, gdzie chcemy osiągnąć efekt stonowany, lecz nietypowy.

Wybierz ścianę wodną do restauracji, aby wyróżnić się na tle konkurencji.

Dla projektantów

Jesteś projektantem wnętrz, deweloperem, generalnym??

Oferując nasze ściany wodne lub mega akwaria zapewnisz swojemu klientowi poczucie indywidualnego potraktowania jego potrzeb. Za wszystkie polecenia, które doszły do skutku polecający jest odpowiednio rozliczany.

https://www.beautyaqua.pl/wp-content/uploads/2019/11/BA-LOGO-NOWE-mini.jpg

Social media