Słynne instalacje wodne

June 5, 2020
https://www.beautyaqua.pl/wp-content/uploads/2019/11/Ściana-wodna-nitkowa-ma-zmienne-natężenie-przepływu.-Widoczny-nastaw-delikatnego-kropelkowania-1-1280x960.jpg

Woda to nieodłączny element natury i źródło życia, pozwala nam trwać w dobrym stanie zdrowia. Nic dziwnego, że ludzie chcą tworzyć ozdoby i nietypowe instalacje z wykorzystaniem wody. Jej obecność pozwala nam zrelaksować się, dowiedziono także, że woda przyciąga drobiny kurzu i roztocza, dlatego instalacje wodne w pomieszczeniach są szczególnie przydatne dla alergików. Na świecie możesz zobaczyć różne efektowne i niezwykłe instalacje wodne – w tym artykule przedstawiamy kilka z nich.

Ściana wodna w Częstochowie

Największa ściana wodna na świecie! Jej konstrukcja i montaż były dla nas wyzwaniem, z którego realizacji jesteśmy bardzo dumni. Ściana wodna w Galerii Jurajskiej jest połączona z zegarem tak dużym jak słynny zegar Big Bena. Ma aż 100 metrów kwadratowych powierzchni, 15 metrów wysokości i składa się z 24 szklanych paneli. Wyjątkowa, retro-futurystyczna stylizacja zegara i ściany na trwałe wpisała się w turystyczny krajobraz Częstochowy, została zgłoszona także do Księgi Guinnessa jako największa ściana na świecie.

Ściana wodna w Galerii Jurajskiej to efekt współpracy z licznymi specjalistami i zespołem Rduch Bells & Clocks z Czernicy. Dzięki tej konstrukcji zwykła wizyta na zakupy może zamienić się w wyjątkowy czas relaksu.

Ścieżka na wodzie w okolicy Sao Paolo

Tak, nie most, lecz prawdziwa ścieżka na wodzie. Brzmi niemożliwie? Małżeństwo artystów – Christo i Jeanne-Claude z Bułgarii – stworzyło unikatową, jaskrawą ścieżkę na wodzie od ulic miasta Salzano do wyspy San Paolo. Ścieżka była widoczna z wysokości i wyglądała, jakby wodę przecinały jaskrawe pasy. Cała instalacja nazywała się „The Floating Piers”, a ścieżka została zbudowana z poliuretanowych płaszczyzn, które pokryto jaskrawym, widocznym z daleka materiałem w kolorze pomarańczowym.

Co ciekawe, pierwsze wersje pomysłu na tę instalację na wodzie pojawiły się u artystów już pod koniec lat 70. XX wieku, jednak poszukiwanie materiałów i planowanie konstrukcji zajęło im dużo czasu.

Instalacja była tymczasowa, a przespacerować się tą wyjątkową ścieżką można było przez ponad dwa tygodnie w czerwcu 2016 roku. Przemierzanie wód jeziora Iseo niczym na spacerze zwykłą ścieżką było nietuzinkowym doświadczeniem.

Ogród na wodzie – Narcissus Garden

Po raz pierwszy stworzony przez japońską artystkę Yayoi Kusama w roku 1966. To niezwykła kompozycja aż 1500 lustrzanych kul, które zostały umieszczone na trawie, aby odbijać twarze oglądających i otoczenie. Jednak w 2016 roku artystka postanowiła odtworzyć pierwotny pomysł, tym razem na tafli zbiornika wodnego New Canaan w Ameryce, z okazji 10 rocznicy otwarcia Szklanego Domu. Niezwykła instalacja artystki jest obecnie stałym elementem tamtej przestrzeni, a lustrzane kule delikatnie unoszące się na wodzie odbijają drzewa i niebo. 

Dla projektantów

Jesteś projektantem wnętrz, deweloperem, generalnym??

Oferując nasze ściany wodne lub mega akwaria zapewnisz swojemu klientowi poczucie indywidualnego potraktowania jego potrzeb. Za wszystkie polecenia, które doszły do skutku polecający jest odpowiednio rozliczany.

https://www.beautyaqua.pl/wp-content/uploads/2019/11/BA-LOGO-NOWE-mini.jpg

Social media