Czyszczenie akwarium

January 24, 2020

Oferowane przez nas ściany wodne i akwaria stanowią ozdobę każdego pomieszczenia, pod warunkiem, że są czyste i zadbane. Tak to już niestety jest, że oprócz wielu zalet, jakie wynikają z posiadania zwierząt – trzeba też liczyć się z obowiązkami. Jednym z nich jest dbanie o higienę akwarium.

Błędem jest przekonanie o tym, że czyszczenie akwarium jest czynnością banalnie prostą. Osoby, które tak myślą, najczęściej stosują najszybszą metodę – wylanie brudnej wody i wlanie świeżej. Niestety, postępowanie w ten sposób jest błędem, ponieważ zanieczyszczenia nie znajdują się tylko w wodzie, ale i w wielu zakamarkach – w roślinach, korzeniach czy żwirze. Nie wspominając już o tym, że wraz z wylaniem wody, pozbywa się też niezbędnych kolonii bakterii, które są pożyteczne dla ryb i eliminują odpady wytwarzane w akwarium. Dlatego zaleca się wymianę jedynie ok. 10% wody tygodniowo. Często zdarza się, że czyszczenie akwarium długo odkłada się na później. Zawsze jest coś ważniejszego do zrobienia, a sztukę wmawiania sobie, że „jeszcze nie jest tak źle” i jak „trochę się poczeka to nic się nie stanie”, mamy opanowaną do perfekcji z wielu innych dziedzin życia. Dlatego gdy w końcu przychodzi do robienia porządków i postanawiamy w końcu zabrać się za oczyszczenie wnętrza rybom, okazuje się, że jest to bardzo długotrwały i męczący proces. Wynika to w dużej mierze z z wcześniejszych zaniedbań.

Dlatego warto pamiętać, aby podstawowe zabiegi higieniczne – zdrapywanie glonów z szyb, oczyszczanie roślin i odmulanie żwiru – wykonywać w miarę możliwości na bieżąco. Jeśli na to też nie mamy czasu, jedynym rozwiązaniem pozostaje skorzystanie ze znajdujących się w naszej ofercie w pełni zautomatyzowanych akwariów.

Pozdrawiamy, Beautyaqua.pl

Dla projektantów

Jesteś projektantem wnętrz, deweloperem, generalnym??

Oferując nasze ściany wodne lub mega akwaria zapewnisz swojemu klientowi poczucie indywidualnego potraktowania jego potrzeb. Za wszystkie polecenia, które doszły do skutku polecający jest odpowiednio rozliczany.

https://www.beautyaqua.pl/wp-content/uploads/2019/11/BA-LOGO-NOWE-mini.jpg

Social media