Wodne aranżacje wystroju wnętrz

June 5, 2020
https://www.beautyaqua.pl/wp-content/uploads/2019/11/Szklana-ściana-wodna-na-tle-kamieni-w-Bartlowiźnie-w-Goniądzu-od-2013.jpg

Jeżeli masz dosyć standardowych dekoracji wnętrz i szukasz czegoś, co będzie jednocześnie oryginalne i wysmakowane, mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję: to wodne aranżacje. Możesz zdecydować się na różne rodzaje dekoracji z wykorzystaniem wody, od akwariów aż po wyjątkowe ściany wodne. W tym artykule podpowiemy Ci jakie wodne dekoracje warto wkomponować do wystroju wnętrz domu i nie tylko.

Akwarium w ścianie

Ciekawsza alternatywa dla standardowego akwarium w formie samodzielnego terrarium, które znajduje się w większości domów. Akwarium wmontowane w ścianę może sprawdzić się także zamiast obrazów, zdjęć czy plakatów. Szum wody i widok rybek uspokajają i pozwalają zrelaksować się, dlatego akwarium wbudowane w ścianę najczęściej instaluje się w salonie lub sypialni, jednak równie dobrze będzie wyglądać na przykład jako ozdoba korytarza.

Na etapie planowania akwarium w ścianie musimy pamiętać o tym, by wygospodarować dużo wolnej przestrzeni ściany. Akwarium ścienne to nie tylko sam obszar pojemnika, ale także instalacja elektryczna i odpływy wody. Na górze i dole akwarium najczęściej pojawia się kilka punktów elektrycznych, które przekazują prąd urządzeniom do utrzymywania odpowiedniej temperatury w akwarium czy oświetlania go. Możemy zaplanować grę światłem, która dodatkowo ozdobi dane pomieszczenie: wystarczy, że zdecydujesz się na zamontowanie lamp umożlwiających zmianę barwy i odcienia światła.

Ponadto w ścianie będzie wbudowywany odpływ, dzięki któremu wymiana wody na czystą będzie przebiegała bezproblemowo i korzystnie dla wybranych przez nas rybek.

Ściana wodna w Twoim domu lub biurze

Kolejny rodzaj wyjątkowej dekoracji wnętrz z wykorzystaniem wody to ściana wodna. Możesz zdecydować się na różne rodzaje.

Popularna ściana bąbelkowa to dwa akrylowe panele, pomiędzy którymi emitowane są bąbelki wody. Woda może kierować się z dołu do góry, wtedy potrzebny jest mechanizm pompujący, który będzie kierował wodę w stronę górnej części ściany. Ściany bąbelkowe często mają wbudowane lampy LED, co pozwala stworzyć wyjątkowy efekt wizualny. Szum bąbelków i zmieniająca się barwa światła mają wpływ uspokajający.

Proponujemy także ściany „otwarte”, w tej konstrukcji wykorzystywana jest powierzchnia tafli szklanej, zbiorniki i mechanizmy pompujące wodę. Możesz zdecydować się na ścianę nitkową, w której wykorzystano specjalne nitki tworzące efekt strun, po których spływa woda. To bardzo subtelna i efektowna ozdoba, może nadać dowolnym wnętrzom elegancki i szykowny wymiar.

Dla projektantów

Jesteś projektantem wnętrz, deweloperem, generalnym??

Oferując nasze ściany wodne lub mega akwaria zapewnisz swojemu klientowi poczucie indywidualnego potraktowania jego potrzeb. Za wszystkie polecenia, które doszły do skutku polecający jest odpowiednio rozliczany.

https://www.beautyaqua.pl/wp-content/uploads/2019/11/BA-LOGO-NOWE-mini.jpg

Social media