Szklane schody – elegancja i nowoczesność

December 19, 2019

Schody są jednym z ważniejszych elementów aranżacji wnętrza. Często to właśnie od nich zaczyna się urządzanie pomieszczenia. Warto pamiętać, że nie zawsze muszą być one wykonane z drewna, wyłożone płytkami lub parkietowe – czyli te najbardziej skrzypiące. Klatka schodowa może odgrywać większą rolę, niż tylko przechodnie miejsce między piętrami. Jeżeli nie zastosuje się przemyślanego rozwiązania, schody zostają na wiele lat tylko statycznym elementem, nie wnoszącym niczego do charakteru naszego mieszkania. Dlatego lepiej wybrać takie rozwiązanie, które będzie odznaczać się dużą funkcjonalnością i nadawać wnętrzu styl.

Mieszkania w których znajdują się szklane elementy, takie jak schody czy balustrady, sprawiają wrażenie nowoczesnych i eleganckich. Dzięki nim pomieszczenia wydają się znacznie większe niż w rzeczywistości. Tak jak na zdjęciu obok, gdzie znacznie powiększyły wizualnie klatkę schodową. Niektóre bardzo wymyślne schody wspornikowe lepiej zaplanować już w momencie budowy. Jeśli jednak tak się nie stało, można próbować niestandardowych rozwiązań – oczywiście w porozumieniu z fachowcami. Jeśli nie zagraża to bezpieczeństwu – warto zrealizować takie projekty. Schody muszą być w pełni bezpieczne. Antypoślizgowość uzyskuje się za pomocą zastosowania wzorów, sitodruku lub szkła dekoracyjnego. Dzięki tej ostatniej metodzie zyskuje się dodatkowe walory estetyczne. Nie można zapominać też o tym, że dużą zaletą szklanych konstrukcji jest łatwość utrzymania w nich czystości.

Szklane schody zyskują coraz więcej zwolenników. To dzięki temu, że dobrze wyglądają zarówno w nowocześnie zaaranżowanych wnętrzach, jak i tradycyjnych. Nadają mieszkaniu niepowtarzalnych walorów estetycznych. Dzięki nim aranżacja sprawia wrażenie lekkości i przestrzenności. Szklane elementy schodów doskonale współgrają z oświetleniem, które pomaga wydobyć ich piękno i charakterystyczny urok. Jeżeli dodatkowo połączymy je np. z wodospadem domowym, który również znajduje się w naszej ofercie, możemy zyskać naprawdę niepowtarzalny efekt.

Pozdrawiamy, Beautyaqua.pl

Dla projektantów

Jesteś projektantem wnętrz, deweloperem, generalnym??

Oferując nasze ściany wodne lub mega akwaria zapewnisz swojemu klientowi poczucie indywidualnego potraktowania jego potrzeb. Za wszystkie polecenia, które doszły do skutku polecający jest odpowiednio rozliczany.

https://www.beautyaqua.pl/wp-content/uploads/2019/11/BA-LOGO-NOWE-mini.jpg

Social media