Ściana wodna w ogrodzie

May 1, 2020
https://www.beautyaqua.pl/wp-content/uploads/2020/05/Ściana-wodna-na-kamieniu-w-Warszawskim-ogródku-relaksuje-właścicieli-od-2016-roku.jpg

Wiosna to doskonały czas na odświeżenie designu w swoim ogrodzie. Możemy nie tylko planować sadzenie konkretnych roślin i ich umiejscowienie czy dodawać meble ogrodowe, ale także poszukać bardziej unikatowych rozwiązań. Jednym z nich jest montaż ściany wodnej. Dostępne są różne rodzaje ścian wodnych, z pewnością uda Ci się wybrać taką, która będzie odpowiadać Twoim preferencjom i pasować stylistycznie do Twojego ogrodu.

Jak działa ściana wodna? Polecane rodzaje ścian do ogrodu

Do podstawowych elementów ściany wodnej należy górna część dystrybuująca wodę, faktura wodospadu, a także pompa i dolna część czyli zbiornik z technologią. Reszta elementów konstrukcji w dużej mierze zależy od rodzaju wybranej ściany wodnej. Jakie rodzaje ścian polecamy?

  • Montowana na ścianie budynku lub muru – musimy wybrać miejsce, które posłuży do zainstalowania ściany wodnej. Doskonałe rozwiązanie to części ogrodzenia, którym brakuje „życia” lub wolne przestrzenie uwidaczniające niekorzystny wygląd naszego ogrodu.
  • Wolnostojąca ściana wodna – tutaj niezbędny będzie typ konstrukcji, który pozwoli utrzymać wszystkie elementy: dodatkowa ściana ze stali nierdzewnej lub wysokiej jakości szkła OPTI White. Popularne są również ściany nitkowe, gdzie specjalne włókna imitujące wyglądem grube nici przewodzą wodę. To subtelna propozycja, doskonała dla osób, które chcą w delikatny sposób podkręcić design w ogrodzie. Nowoczesny wygląd ściany nitkowej świetnie sprawdza się na tle minimalistycznych aranżacji z wykorzystaniem roślin.
  • Ściana na tarasie – tutaj dobrze sprawdza się wykorzystanie gotowej konstrukcji tarasu, ponieważ zadaszenie tarasowe posłuży do instalacji górnej części ściany wodnej. Ściana na tarasie może być odpowiednim rozwiązaniem dla tych, którzy szukają kompromisu pomiędzy ścianą we wnętrzu domu czy biura, a ścianą wolnostojącą w przestrzeni ogrodu. Do tej konstrukcji polecamy ścianę nitkową lub szklaną, ponieważ będą one subtelnym dodatkiem do wystroju tarasu. Może świetnie skomponować się z pnącymi roślinami na kolumnach podtrzymujących tarasowe zadaszenie.

Ściany wodne ogrodowe powstają z materiałów odpornych na wpływ czynników atmosferycznych takich jak deszcz, grad czy ostre słońce. Dlatego nie musisz obawiać się, że elementy ściany zardzewieją czy zniszczeją. Możesz cieszyć się uspokajającym wpływem bliskości wody.

Dla projektantów

Jesteś projektantem wnętrz, deweloperem, generalnym??

Oferując nasze ściany wodne lub mega akwaria zapewnisz swojemu klientowi poczucie indywidualnego potraktowania jego potrzeb. Za wszystkie polecenia, które doszły do skutku polecający jest odpowiednio rozliczany.

https://www.beautyaqua.pl/wp-content/uploads/2019/11/BA-LOGO-NOWE-mini.jpg

Social media