Efektowny sposób oddzielania pomieszczeń

March 5, 2020
https://www.beautyaqua.pl/wp-content/uploads/2020/03/ściana-wodna-w-domu.png

Aktualnie trend dotyczący mieszkań jest taki, aby były coraz mniejsze. Powoduje to, że niektóre pomieszczenia zostają połączone, a inne spełniają więcej niż jedną funkcję. Każdą niewykorzystaną przestrzeń warto jakoś zaaranżować, jednak trzeba ją oddzielić od reszty. Ściana nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem. Czym więc ją zastąpić?

Jeżeli dana przestrzeń ma spełniać jednocześnie funkcję miejsca pracy oraz wypoczynkową, można oddzielić je za pomocą ściany wodnej. Podobnie można postąpić w przypadku popularnego dziś połączenia kuchni z salonem. Jest to rozwiązanie, które ma zarówno wady, jak i zalety. Jeżeli zdecydujemy się na nie, możemy urozmaicić wystrój wnętrza, wykorzystując wodospady ścienne. Ważne, aby oddzielanie poszczególnych pomieszczeń było zrobione gustownie i ze smakiem. Postawienie nieestetycznego parawanu nie jest najlepszym pomysłem.

Ściana działowa wykonana z płyty GK pozwoli radykalnie oddzielić pomieszczenia, jednak też nie w każdym przypadku. Na przeszkodzie może stanąć brak okna (odcięcie od dostępu światła dziennego i możliwości wietrzenia) oraz plan pomieszczenia w momencie, gdy odległości pomiędzy przegrodami nie są odpowiednie. Z kolei przegroda wykonana ze szkła nie robi takiego wrażenia ani nie jest trwała.

Ściana wodna jest oryginalnym, ale i praktycznym sposobem separacji pomieszczeń w mieszkaniach. Nie blokuje dostępu światła i nie zacieśnia przestrzeni. Dodatkowo przy tym wprowadza bardzo przyjemny klimat, co może potwierdzić każdy, kto zdecydował się na jej zainstalowanie w swoim domu.

Pozdrawiamy, Beautyaqua.pl

Dla projektantów

Jesteś projektantem wnętrz, deweloperem, generalnym??

Oferując nasze ściany wodne lub mega akwaria zapewnisz swojemu klientowi poczucie indywidualnego potraktowania jego potrzeb. Za wszystkie polecenia, które doszły do skutku polecający jest odpowiednio rozliczany.

https://www.beautyaqua.pl/wp-content/uploads/2019/11/BA-LOGO-NOWE-mini.jpg

Social media