Podziemny wodospad

December 5, 2019

Wiemy, że osoby, których marzeniem jest to, by ściana wodna pojawiła się w ich domu, biurze lub ogrodzie, to najczęściej miłośnicy wodospadów. Zarówno tych większych i mniejszych, siklaw jak i podziemnych, a tak naprawdę to… każdej wody, która płynie i szemrze. Kojąco lub głośno.

Jeden z piękniejszych wodospadów w Polsce znajduje się w Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota w Złotym Stoku. Miasto położone jest na Przedgórzu Paczkowskim u podnóża północnego krańca Gór Złotych na Sudeckim uskoku brzeżnym bezpośrednio przy granicy z Czechami. Znajdujący się tam wodospad osiąga wysokość aż 10 metrów. Jest pięknie podświetlony, co potęguje ogromne wrażenie w trakcie jego oglądania. Żeby go zobaczyć, trzeba najpierw zejść po schodach aż siedem pięter, a potem przemieścić się wydrążonym chodnikiem. W zależności od pory roku, w którą się tam wybierzemy, woda opada z różną intensywnością. Latem woda spływa zwykle bardzo delikatnie, a apogeum swojej siły osiąga dopiero w czasie największych deszczów. Choć planując wycieczkę trudno wstrzelić się w idealne warunki, to nawet jeśli nam się to nie uda – i tak nie powinniśmy czuć się zawiedzeni. Obok różnych wariantów zwiedzania, to właśnie wodospad stanowi główny cel i tzw. gwóźdź programu dla wielu turystów.

Kopalnie same w sobie są wielką atrakcją, a te, które połączone są z wodospadami można określić prawdziwymi cudami natury. Warto dodać, że podziemny wodospad opisany w tym artykule, jest jedynym takim w Polsce.

Pozdrawiamy, Beautyaqua.pl

Dla projektantów

Jesteś projektantem wnętrz, deweloperem, generalnym??

Oferując nasze ściany wodne lub mega akwaria zapewnisz swojemu klientowi poczucie indywidualnego potraktowania jego potrzeb. Za wszystkie polecenia, które doszły do skutku polecający jest odpowiednio rozliczany.

https://www.beautyaqua.pl/wp-content/uploads/2019/11/BA-LOGO-NOWE-mini.jpg

Social media